fbpx

KAPADOKYA VADİLERİ: BİSİKLET, YOGA ve BAĞ BOZUMU

 • Yurtiçi
 • Doğa
 • Bisiklet
 • Bağ Bozumu
 • Yoga
PERİ BACALARINDA BAMBAŞKA BİR DENEYİM

Milyonlarca yıl önce kızgın yanardağların püskürttüğü lavlar, dünyanın ender güzelliklerinden biri olan bir vadiye can verdi ve o vadi asırlar boyunca türlü öykülere ve efsanelere konu oldu. Kapadokya’da peri bacaları ve kaya kiliseleriyle doğa ve tarihi bir arada sunan eşsiz vadilerde en büyüleyici olayları keşfedecek, bu büyülü yerin gerçek karakterini ve cazibesini bisikletle keşfeceğiz.

25 - 27 Eylül 2020

25 Eylül, Cuma: İstanbul - Kayseri Havalimanı-Göreme-Avanos-Ürgüp-Avanos (30 km / +740 m)
Sabah uçağıyla İstanbul’dan Kayseri’ye uçuş. Kayseri’de bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluşmanın ardından Avanos’a hareket (yaklaşık 1 saat). Otelde hafif bir kahvaltının ardından rehberimiz geziyle ilgili kısa bir bilgilendirme yapacak. Hazırlandıktan sonra lobide buluşuyor ve Göreme’den bisikletlerimizle Gül Vadisi’ne doğru mükemmel bir yolda pedallıyoruz. Gül Vadisi’nde kısa bir molanın ardından Paşabağ peri bacaları ve Çavuşin’i arkamızda bırakıyor ve Devrent Vadisi üzerinden Ürgüp’e varıyoruz. Ürgüp’te hafif bir öğle yemeği ve kısa bir gezintinin ardından bizi bekleyen aracımızla Avanos’ta konaklama yapacağımız Kapor Çiftliği’ne hareket ediyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Kapadokya’nın mistik atmosferinde günbatımına karşı yoga yapmak için Aşk Vadisi’ne gideceğiz. Yoganın ardından vadide şarap keyfi ve çiftliğe dönüş. Akşam yemeğimizi çiftliğin restoranında alacağız.
26 Eylül, Cumartesi: Avanos-Mustafapaşa-İbrahimpaşa-Güvercinlik Vadisi-Göreme-Avanos (35 km / +700 m)
Gündoğumuyla birlikte uyanıyor ve sabah yogası için hazırlanıyoruz. Peribacalarının gizemli bakışları arasında, uçsuz bucaksız vadilere ve rengarenk balonlara karşı yapacağımız sabah yogasında, evrenin mucizevi uyumunu hissedeceğiz. İyice esnedikten ve doğayla uyumlandıktan sonra çiftliğimizin restoranında kahvaltı yapacağız. Bugün bisikletlerimizle Kapadokya’nın en harika arazilerinden geçeceğiz. Doğal toprak bir yol bizi pitoresk ve bozulmamış bir yer olan İbrahimpaşa Köyü’ne doğru götürecek. Buradan Güvercinlik Vadisi’ne doğru pedallamaya devam ediyor ve ardından toprak yolu izleyerek bizi heybetli kalesi ile karşılayacak olan Uçhisar kasabasına varıyoruz. Burada kısa bir dinlenme ve öğle yemeği molası vereceğiz. Ardından Göreme’ye gidiyoruz ve bölgenin en güzel kayalık kiliseleri ve fresk örneklerini görmek için Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından bizi bekleyen aracımızla otelimize dönüş. Dinlenme ve serbest zamanın ardından akşam yemeği için lobide buluşacağız.
27 Eylül, Pazar: Avanos - Kayseri Havalimanı - İstanbul
Gün doğumunun ardından güne, vadilere karşı ‘Evrene Kalbini Aç’ yoga ve meditasyonu ile başlayacağız. Ardından organik ürünlerden oluşan kahvaltımızı yapacağız. Yürüyerek yapacağımız Avanos gezisinde ilk durağımız Chez Galip çömlek yapım atölyesi. Hititler’den itibaren günümüze kadar devam eden çömlek yapımı bölgenin en önemli kültürel değeri. Çömlekçiler çarşısında bulunan Chez Galip’in işlik atölyesinde toprağı hissederek ona şekil verecek ve tezgâhın başına geçerek maharetlerimizi sergileyeceğiz. Ardından tarihi Avanos Evleri’ni gezecek ve bağ bozumu için hazırlanacağız. Kapadokya bölgesi Türkiye’nin en zengin üzüm yetiştiricilerinden biridir. Bu bölgedeki üzüm bağlarının tarihi 7. yüzyıla dayanıyor. Üzüm hasadını deneyimleyeceğimiz ve bağda üzüm, peynir ve şaraplarımız eşliğinde keyifli vakit geçireceğimiz bir akşam üzerinden sonra Kayseri Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

FİYAT BİLGİSİ

Çift Kişilik Odada Kişi Başı: 2250 TL

Tek Kişi Konaklama Farkı: 290 TL

Dahil olan Hizmetler:

 • Kapor Çiftliği Evi’nde 2 gece konaklama,
 • Profesyonel bisikletli rehberlik hizmeti,
 • Yoga eğitmeniyle yapılacak yoga ve meditasyon seansları,
 • Bağ gezisi ve tadım etkinlikleri,
 • 2 gün dağ bisikleti ve kask temini,
 • Programda belirtilen tüm ulaşımlar,
 • 3 öğle ve 2 akşam yemeği,
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul-Kayseri-İstanbul arası uçak bileti,
 • Programda belirtilmeyen geziler,
 • Kişisel harcamalar.
Kayıt İçin Bize Ulaşın
Öne Çıkanlar

- Organik tarım çiftliğinde bağ bozumu - Araç içinde ya da yürüyerek keşfedemeyeceğiniz vadi ve yolları bisikletle keşif - Kapadokya’nın mistik atmosferinde gündoğumu ve günbatımı yogaları - Köy ziyaretleri

NOTLAR

• Misafirlerimizin yanlarında şahsi yoga matlarını getirmelerini tavsiye ediyoruz. Yoga matı olmayan katılımcıların kayıt esnasında bilgi vermelerini rica ederiz. • Programda belirtilen bisiklet sürüşleri 2/5 seviyesinde, kolayca tamamlayabileceğiniz gezinti parkurlarıdır. • Gezimiz en fazla 12 kişilik küçük bir grupla gerçekleşecek olup, araçta her misafirimizin yan koltuğu boş kalacak şekilde planlama yapılacaktır. • Kullanacağımız araçlar geziden 1 gün önce dezenfekte edilecektir

Bu geziyi tamamen sizin istek ve taleplerinize göre de hazırlayabiliriz. Özel talepleriniz için talep formunu doldurabilir veya aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.