fbpx

Trades Travel, uzun yıllar turizm sektöründe çalıştıktan sonra hayallerimizin peşinden koşarak hayallerimize, deneyim tutkunu gezginleri de ortak etmeye adadığımız, tutkuyla denenmemiş olanı aradığımız ve yaratıcılığımızı ağacın yeşilinden, bisikletin özgürlüğünden, yoganın huzurundan ve günbatımının keyfinden alan biz iki arkadaşın hayata geçirdiği bir seyahat acentesi, bir deneyim okuludur.

Ekim 2018’de yola önce isim bulma süreciyle başladık. Travel Designer’dan yola çıkarak baş harflerinden oluşturduğumuz Trades Travel’ı kurumsal ismimiz olarak belirledik fakat doğa, aktivite ve deneyim odaklı geziler için ‘Yol Planım’ adlı bir alt markayla devam etmeye karar verdik. Bu ikiliden biri biri İstanbul’da yaşıyordu (hala öyle). Ofisi Datça’da açmaya karar verdik. Datça’da günübirlik doğa turları, Karia ve Likya yürüyüş ve bisiklet gezileriyle işe başlayıp, kurumsal şirketlere yurt içi ve yurt dışında motivasyon gezileri düzenleyerek yolumuza devam ettik. Nisan 2019’da çıktığımız bu keyifli yolculuk bizim için gözlerimizin önünde önce filizlenen, yeşillenen ve ardından büyüyen kocaman bir ağaca dönüştü. Ama tek bir ağaç bize yetmedi. Bu ağaç ormanımızın ilk ağacı olsun diyerek eşi benzeri olmayan, duyanların iştahını kabartan serüven tadında geziler yapmaya başladık.

Bağlarımızdan, köklerimizden uzaklaştığımız, şehir hayatının baskısı altında mutlu olmaya çalıştığımız çağda; yüzünüzde bir gülümseme, ciğerlerinizde biraz fazla oksijen, hissettiğiniz aidiyet duygusu, gözlerinizi kamaştıran yeşilin binbir tonu, burnunuzdaki toprak kokusu, pedal çevirmenin bacaklarınızda yarattığı ağrı olmak istiyoruz.

Yolculuğumuz boyunca ağacımıza güneş olan su olan dost olan herkese çok teşekkür ederiz. 

 

Trades Ekibi